Haas+Sohn Vesuvio II/13/1S s výměníkem - jedno sklo,litinová dvířka
| Hmotnost | 202 Kg |
|---|---|
| Šířka | 691 mm |
| Výška | 896 mm |
| Hloubka | 593 mm |
| Výkon | 20.2 kW |
| Průměr kouřovodu | 160 mm |
| Vývod kouřovodu | horní |
| Terciální vzduch | ano |
| Palivo | dřevo, dřevěné brikety |
| Teplovodní výměník | ano |
| Materiál | ocel |
| Výška osy zadního kouřovodu | nemá |
| Přívod ext. vzduchu | ano |
| Provedení | jednoplášťová |
| Výkon do vody | 12.6 kW |
| Výkon do vzduchu | 5.2 kW |

Výrobce: Haas+Sohn , Kód výrobku: 0619018200000
Krbová vložka Haas+Sohn Vesuvio II/13/1S s výměníkem bez problémů poslouží jako hlavní zdroj tepla pro Váš dům. Její dvířka jsou osazena speciálním velkoplošným sklem, které je schopno odolávat teplotám až 800 ºC.
Tato krbová vložka vytopí prostor o objemu až 364 m3 s účinností 83%. Krbová vložka má externí přívod vzduchu, díky němuž je vhodná do dobře izolovaných prostor. Dále má i terciální spalovaní, které Vám pomůže topit efektivněji. Easy control umožňuje ovládání přívodu vzduchu (primárního, sekundárního) pomocí jednoho regulátoru. Má vyměnitelný výměník, takže ji můžete provozovat i bez výměníku a výměník doinstalovat později. Součástí této krbové vložky je vychlazovací smyčka, která funguje jako ochrana před přetopením v případě výpadku elektřiny.
Pokud vložku napojíte na externí přívod vzduchu, kyslík potřebný pro hoření si kamna neberou z místnosti, ale z vnějších prostor. Většinou se jedná o hadici (trubku), které vede z domu například pod terasu, do větrané chodby apod. Externí přívod vzduchu je nezbytný u pasivních a nízkoenergetických staveb. Doporučujeme ho ale i do všech zateplených objektů. Uvnitř se v topné sezóně podstatně lépe dýchá.
Nečistoty z trubek výměníku jednoduše odstraníte posouváním stírací lišty. Čistit můžete kdykoliv, není třeba nechávat kamna vyhasnout.
Easy Control vám pomůže správně topit. Přívody vzduchu do ohniště (primární, sekundární, terciální) díky němu ovládáte pouze jedním regulátorem.
Pozor! Ve vložce s výměníkem nikdy netopte, pokud výměník není připojený k otopné soustavě (napuštěný vodou). Teplovodní výměník můžete kdykoliv vyjmout a nahradit záslepkou. Systém umožňuje zpětnou přestavbu na teplovzdušný provoz.
Krbovou vložku Haas+Sohn Vesuvio II 12/2S s výměníkem lze doplnit o vychlazovací smyčku. Slouží jako ochrana kamen v případě výpadku proudu, kdy nefunguje oběhové čerpadlo. V tu chvíli se totiž získané teplo nedostává z výměníku ven. Uvnitř výměníku se zvedá tlak, které v krajním případě unikne nouzovým ventilem. To ale většinou znamená solidní potopu. V případě přehřátí se otevře ventil citlivý na teplo. Do smyčky se pak začne napouštět voda z vodovodního řadu, která výměník ochladí.
Pozor! Vychlazovací smyčka funguje pouze ve chvíli, kdy je dům připojený na vodovodní síť. U vlastní studny výpadek proudu většinou odstaví i čerpadlo ve studni a voda potřebná k ochlazení neteče. Nezbývá než zvolit jiný způsob ochrany,
Pro více informací, Vám doporučujeme, podívat se na technický list kamen.
