Romotop Heat 4G 70.50.06 černý Igniton
| Hmotnost | 167 Kg |
|---|---|
| Šířka | 779 mm |
| Výška | 1024 mm |
| Hloubka | 533 mm |
| Princip | jednoplášťová |
| Výkon | 11 kW |
| Průměr kouřovodu | 150 mm |
| Vývod kouřovodu | horní |
| Terciální vzduch | ne |
| Palivo | dřevo, dřevěné brikety |
| Teplovodní výměník | ne |
| Materiál | kombinace |
| Šířka topeniště | 608 mm |
| Přívod ext. vzduchu | ano |

Výrobce: Romotop , Kód výrobku: H4Z 06
Jednoduchý tvar a propracovaná konstrukce krbové vložky HEAT s otevírání dvířek do strany nabídne různorodé využití. Dopřejte si jedinečné chvíle strávené v teple rodinného kruhu a objevte krásu živého ohně.
Krbové vložky HEAT jsou určeny pro konvekční i akumulační provoz za použití odvětrávacích mřížek. Rám dveří je vyroben ze speciálního tuhého válcovaného profilu. Sklo dvířek je designově potištěné. Vložky disponují systémem CPV -centrální přívod externího vzduchu. Spalovací komora je vyložena šamotovými tvarovkamii a výklopným litinovým roštem s popelníkem. Díky sekundárnímu přívodu vzduchu je sklo dvířek omýváno a tak nedochází k usazování nečistot. Regulaci primárního a sekundárního přívodu vzduchu lze řídit jediným ovládacím prvkem. Ke krbovým vložkám je možné dokoupit boční akumulační sadu a horní akumulační prstence Mammoth, které prodlouží dobu sálání tepla o více než 12 h. Inovativní systém vedení spalin Double Spin zvyšuje účinnost a ekologičnost krbové vložky.
Krbová vložka Romotop KV Heat 4G 70.50.04 – rovná má jmenovitý výkon 11 kW, regulovatelný v rozmezí 5,5 - 14,3 kW. Je určena pro konvekční i akumulační provoz za použití odvětrávací mřížky.Tah 12 Pa, účinnost 80%. Průměrná spotřeba dřeva 3.3 kg/h. CPV (centrální přívod vzduchu) má průměr 150 mm.
Systém vedení spalin double spin, byl vyvinutý za účelem získání nejvhodnější trajektorie odvodu spalin ze spalovací komory do hrdla vložky s cílem dosažení zejména maximální ekologie a čistoty spalování v kombinaci s odpovídající účinností a pochopitelně estetikou hoření.
Co znamená systém double spin?
Hoření je mimořádně stabilní při různých dávkách paliva. Proces hoření se snadno udržuje i při malých dávkách paliva, tedy při topení na nízký výkon. Při provozování v rozmezí ideálního výkonu je stále dosahováno optimálního spalování, kterého je obvykle u jiných výrobků dosahováno v mnohem užším intervalu. Samozřejmě ekologie provozu jde ruku v ruce s jeho ekonomikou. Projektantům a dalším odborníkům umožňují krbové vložky Romotop své umístění do širokého spektra staveb s různými tepelnými ztrátami, a to i tam, kde obvykle krbová vložka s velkým prosklením nebyla vhodná.
Rám dveří je vyroben ze speciálního tuhého válcovaného profilu. Zástavbový rozměr 699×498 mm. Možnost doplnění vložky o zástavbový rámeček.
Palivo: dřevo, dřevěné brikety. Maximální délka polen 50 cm.
Splňuje normy: EN 13 229, DIN+, Bimsch V 1/2, zákon o ochraně ovzduší ČR
Více informací naleznete v přiložené dokumentaci.
